Newcastle and Tyneside Orienteers Results Service

Sunday 28th. September 2003 at Alan's Moor, Alnwick

Full split time results
Winsplits Online Analysis

Yellow 2.0km. 15m.

    1        Helen Whitwood             W12    NATO         16:39
    2        Matthew Ratcliffe          M10    NATO         18:07
    3        Andrew Saffrey             M21    UNOC         19:08
    4        Pat Malley                 W65    NATO         29:46
    5        Jonathan Lakey             M08    NATO         30:04
    6        Barnaby Warren             M07    NN           45:17
----------------------------------------------------colour line--
    7        Elizabeth Dean             W03    CLOK         46:47
    8        Ben Clarke                 M13    IND          48:04
    9        Alex Burn                  M8     NATO         50:20
   10        Philip Burn                M6     NATO         50:27

             Richard Cooper             M12    NATO            mp
 

Orange 3.0km. 20m.

    1        Jamie Pearce               M14    IND          29:55
    2        R Johnson                  M11    IND          34:22
    3        Andrew Saffrey             M21    UNOC         36:37
    4        Charlotte Curtis           W12    NATO         37:34
    5        Jane Amaku                 W35    IND          37:50
    6        Christopher Lakey          M12    NATO         41:29
    7        Kathryn Ratcliffe          W14    NATO         41:48
----------------------------------------------------colour line--

             Rich Oram                  M20    UNOC            mp

Red 4.9km. 40m.

    1        James Johnson              M15    IND          47:54
    2        David Lee                  M40    NATO         58:28
----------------------------------------------------colour line--
    3        Gary Oxley + 1             M21    IND        1:22:27

Light Green 3.6km. 25m.

    1        Matthew Whitwood           M14    NATO         31:16
    2        James Ralston              M35    IND          34:37
    3        Alison Chambers            W21    UNOC         35:51
    4        Andy Pearson               M45    NATO         36:54
    5        Ben Pearson                M12    NATO         40:47
    6        Alison Hodgson             W55    CLOK         42:06
    7        David Smyth                M12    NATO         42:42
    8        Bill Hodgson               M60    CLOK         43:18
    9        Jamie Bentham              M14    NATO         44:36
   10        Helen Rafferty             W60    NATO         46:00
----------------------------------------------------colour line--
   11        Joan Adamson               W55    CLOK         47:16
   12        Carole Firth               W55    NATO         50:16
   13        Eileen Bedwell             W70    CLOK         52:03
   14        Moyra Maguire              W55    NN           55:06
   15        John Maguire               M60    NN           59:37
   16        Celia Dean                 W45    CLOK         59:44
   17        Judith Skedge              W55    NATO       1:11:44

Green 5.0km. 40m.

    1        Jonathan Pearson           M16    NATO         33:37
    2        Heidi Tasanen              W21    LIEPA        39:20
    3        Beth Pearson               W18    NATO         46:59
    4        Frank Major                M55    NN           47:04
    5        Patricia Davies            W45    NATO         47:08
    6        Sheila Sprot               W50    NATO         48:49
    7        Damian Law                 M21    UNOC         49:59
    8        Richard Field              M60    NATO         51:57
----------------------------------------------------colour line--
    9        Kath Dixon                 W50    NATO         53:59
   10        Roy Malley                 M70    NATO         56:54
   11        Alan Bentham               M50    NATO         57:03
   12        Hilary Cooper              W45    NATO         57:56
   13        Ian Campbell               M70    CLOK         59:11
   14        Nicola Crosby              W21    NATO         59:13
   15        Ian Smith                  M70    NATO       1:20:35

   nc        Andrew Berne               M35    NATO         34:04

Blue 5.6km. 55m.

    1        Patrick Smyth              M45    NATO         34:53
    2        Chris Bradford             M50    NATO         41:12
    3        Boris Spence               M45    NN           41:59
    4        Bob Cooper                 M55    NN           42:29
    5        Stephen Whitwood           M45    NATO         43:19
    6        Neil Sprot                 M50    NATO         44:45
    7        David Fairbairn            M45    NATO         45:34
    8        Martyn Dean                M40    CLOK         47:54
    9        Colin Matheson             M45    NATO         50:05
   10        William Dehany             M50    CLOK         53:07
----------------------------------------------------colour line--
   11        Martin Adamson             M60    CLOK         54:03
   12        Ann Curtis                 W45    NATO         54:12
   13        John Irving                M21    IND          54:44
   14        Brian Fletcher             M35    IND          55:37
   15        Keith Cooper               M50    NATO         57:02
   16        Bob Richardson             M50    NATO       1:00:19
   17        Richard Nuell              M50    BOK        1:08:32
   18        Thelma Spalton             W55    LEI        1:16:31
   19        Joanne Bradley             W21    IND        1:22:26

Brown 7.5km. 80m.

    1        Paul Vincent               M35    KNOBOC       56:05
    2        David Lauckner             M50    IND        1:01:20
    3        Julian Warren              M40    NN         1:04:18
    4        Gerry Spalton              M55    LEI        1:08:38
    5        Bob Johnson                M55    NN         1:21:30
----------------------------------------------------colour line--